Odesílání...

Koupit

První speciálka na fasády v ČR

Diskuze o zateplení fasády

Poradíme vám se vším ohledně zateplení fasády

Oboru zateplení fasád se věnujeme přes 20 let.

Máme zkušenosti z praxe, nabízíme řešení a vychytané fasádní detaily.

Rádi vám poradíme, protože FASÁDY NÁS BAVÍ.


 Kdo vám poradí se zateplením vaší fasády?

Roman Studený

Technický konzultant


Pošlete nám dotaz do diskuze

Jméno *
Příjmení
E-mail *
Váš dotaz *

* Hvězdičkou označená pole jsou povinná.

26.09.2019  /  Jura

Dobrý den, mám běžnou přízemní novostavbu s podkrovím. Postaveno z broušených děrovaných cihel Porotherm šíře 30cm. Zateplovat chci šedým polystyrenem Styrotherm Plus 70 tloušťky 15cm. Desky hodlám lepit pěnou Ceresit CT 84 Express. Poradíte mi prosím k této skladbě vhodné hmoždinky (s ohledem na poměr cena/výkon), jejich délku, minimální počet, hloubku zapuštění a umístění při kotvení? Předem velice děkuji.

ODPOVĚĎ  /  26.09.2019  /  Jura

Dobrý den,

s ohledem na rychlost montáže, počet hmoždinek, přídržnost a 0 tepelnou prostupnost Vám doporučuji Fischer ECOTWIST závrtná zápustná hmoždinka s ocelovým šroubem.

Video postup kotvení ZDE.

Při lepení desek na pěnu je vždy nutné izolant dodatečně kotvit.

Pro bungalov postačí 2ks do středu desky, tj. 4ks/m2.

Hmoždinky Vám rádi naceníme a dodáme.

Hezký den. Roman


26.09.2019  /  Pavel

Dobrý den, zateplují mi fasádu vatou 160 a když došla chtějí dát dvě 80 na sebe je toto správné řešení?? Děkuji za info

ODPOVĚĎ  /  26.09.2019  /  Pavel

Dobrý den,

je to řešení opravdu pro malé plochy a nedoporučoval bych takto lepit větší plochy domu.

Vlastnost slepených desek na cementové lepidlo není stějná jako u desky tl.160mm.

Je horší a to s ohledem na tok vodní páry, požární odolnosti a izolační vlastnosti.

Nikde v montážním předpisu se tento postup vrstvení izolantu slepením u výrobců systémů nedoporučuje.

Hezký den. Roman

Sledujte nás na sociálních sítích

 

Nastavení souborů Cookies

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.